dostawa
           

Kupno samochodu z dużym rabatem w Eurobrokers   

Kupno samochodu w Eurobrokers to od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zaoszczędzonych pieniędzy w kieszeni. To pewność, że kupno samochodu jest w najlepszej (w naszej opinii) w danym momencie cenie na całym wspólnym europejskim rynku.  

Taką gwarancję możemy udzielić ponieważ nieustannie śledzimy ceny nowych samochodów i dzięki temu wiemy, w którym kraju jest w danej chwili najtaniej. Wiemy, w przypadku których samochodów opłacalny jest import, a w przypadku których optymalny jest zakup w krajowej sieci dealerskiej. Równocześnie, w ramach długofalowej współpracy z salonami, jesteśmy w stanie wynegocjonować maksymalne rabaty, jakie dealer jest w stanie udzielić, zachowując minimalną rentowność sprzedaży.

Szukając analogii do innych branż, naszą działalność można przyrównać do serwisów internetowych, poprzez które Klienci rezerwują noclegi on-line. Skorzystanie z pośrednictwa serwisu rezerwacyjnego nie zmienia faktu, że dostawcą usługi jest wybrany przez Klienta hotel. Cena usługi jest jednak niższa od tej oferowanej Klientom indywidualnym. Podobnie jest w naszym przypadku: Klient zamawia samochód za pośrednictwem naszej firmy, natomiast sprzedawcą samochodu jest zawsze autoryzowany dealer danej marki (mający siedzibę w Polsce lub w jednym z krajów członkowskich UE).

Jakie samochody są tańsze w krajach UE?

  • Przede wszystkim samochody klasy Premium. 

Często na rynkach mniej zamożnych (takich jak Polska, Słowacja, Rumunia, Bułgaria) samochody klasy wyższej-średniej (segment E) i samochody luksusowe (segment F) są droższe niż w krajach wysokorozwiniętych. Wynika to z małej pojemności rynku, niskiej sprzedaży i konieczności jej skompensowania wyższą marżą. Na przykład, sprzedaż marek typu Jaguar, czy LandRover znajduje się na poziomie kilkuset sztuk (Jaguar w 2008 planował w Polsce podwoić swoją sprzedaż osiągają poziom 400 sztuk rocznie - źródło: samar.pl). Jeżeli dodatkowo przyjąć, że sieć dealerska z reguły obejmuje salon w większym polskim mieście widać, że miesięczna sprzedaż przypadająca na jeden salon nie przekracza kilku sztuk. To wystarczy, żeby pokazać, że kupno takiego samochodu musi wiązać się z wysoką marżą, która pozwoli pokryć wysokie koszty prowadzenia salonu. Inaczej sytuacja wygląda w wysokorozwiniętych krajach jak Niemcy, w których sprzedaż jest na znacznie wyższym poziomie, konkurencja jest większa, zatem możliwości uzyskania lepszej ceny są większe.

Jakie samochody prawie zawsze są tańsze w Polsce?

  • Są to przede wszystkim samochody w segmentach określanych jako A (małe samochody miejskie takie jak Citroen C1), segmencie B (również małe samochody, takie jak Ford Fiesta, czy Fiat Punto). To samo dotyczy segmentu C (samochody kompaktowe, takie jak Peugeot 308, czy Volkswagen Golf).